استمنا وخطرات آن


استمنا وخطرات آن

استمنا یاهمان تضییع نیروی جنسی یكی از بزرگترین بلایای جنسی است و خطرات جسمی و راوانی فراوانی دارد كه دور از تصور افرادی است كه به این گناه كبیره معتاد هستند وبا دست خود روح و جسمشان را به تباهی می كشانند. بسیاری از خطرات استمنا درآینده گریبانگیر شخص خواهند شد و افراد معتاد به این كار باید هر چه زودتر دست به كار بشوند واقدام به ترك این عادت زشت كنند .درزیر به گوشه ای از خطرات استمنا اشاره شده است :

1)
تضعیف سیستم عضلات – كاهش رشد عمومی بدن و تضعیف قوا وسستی – ضعف مثانه و ضعف مجرای ادرار –زردی و پریدگی رنگ چهره – بروز جوش كروك – ضعف حافظه – دشواری در مطالعه فقدان اعتماد به نفس – نزدیك بینی - خسته كردن مراكز عصبی ستون فقرات - نقصان قوه ی رشد بیضتین – صدمه زدن به سیستم مغز .
2)
از كار انداختن عادت نیروی جنسی وبالاخره فقدان كامل میل جنسی .
3)
عملكردهای داخلی را مختل وعمل هضم غذا را تضعیف كرده و به كیفیت خون آسیب می رساند.
4)
خجالت كشیدن هنگام برخورد با افراد مخصوصا با جنس مخالف .
5)
استمنا ازدواج را با مشكل روبرو می سازد وگاهی منجر به تولد نوزادان معلول وحتی موجب نازایی برای هر دو جنس می شود .
6)
استمنا موجب تلف شدن منی می شود . تحقیقات نشان داده است كه حدود 60 قطره خون در بدن انسان مصرف می شود تا یك قطره منی تشكیل شود .
7)
آن چنان التهابی در ارگانها وغددمختلف جهاز تناسلی به وجود می آوردوچنان از قوه ی آنها می كاهد كه باعث تولید بیماری دوالی و بزرگ شدن پروستات والتهاب مجرای ادرار می شود .
8)
تكرار آن به قدری بدن را تضعیف می كند كه باعث بروز هر گونه میكروبی كه سر راهش باشد می شود و در بسیاری موارد دیده شده كه استمنا منجر به مرگ فرد شده است .
9)
پلك زدن مداوم – سوت زدن گوش - ریختن مو پیش از هنگام -تنفس كوتاه و خروج ناهماهنگ خون از قلب پیری زودرس - ضعف مفاصل - لرزش دست - زشتی چهره و از بین رفتن طراوت صورت - ضعف چشم وبینایی - سائیدگی پروستات و مجرای ادرار و ابتلا به مشكل پروستات ، مجرا ، مثانه ...
10)
استمنا موجب امراضی مثل واریكوسل - هیدروسل - تومور های خوش خیم میشود.
11)
اختلال در مخچه (‌ پشت مغز نزدیك گردن )‌ بخاطر ضعف دستگاه پاراسمپاتیك كه در نتیجه اثر منفی روی دستگاه هاضمه ، كبد ، ورود و خروج خون قلب ، و الی ماشالله ...
12)
عامل افسردگی ، پریشانی ، اضطراب ، ناپایداری و احساسات مفرط ...
و …. …… .. …………. الی آخر

و این هم راه هایی که من برای ترک استمنا پیشنهاد میکنم :
براى درمان ( استمنا ) چه باید كرد؟
در ابتدا لازم است از مكاتبه شما كه آغازگر یك گفتگوى صمیمانه است و باب ارائه خدمت به بندگان خوب و دوستدار پاكى‏ها را فراهم كرده است تقدیر و تشكر كنیم.
برادر عزیز در مورد موضوع مشاوره در ذیل دستورالعملهاى مورد نظر ارائه مى‏گردد اما آنچه باعث نجات و رسیدن به سعادت است همانا عزم راسخ و جدیت و پشتكار دقیق و كامل شما است كه میتواند كارساز واقع شده و شما را به مقصود برساند و الا به صرف بیان دستورالعمل و ارائه خدمات مشاوره‏اى مشكلى حل نشده و نخواهد شد. البته بى‏تردید قبل از تمام اسباب طبیعى حضرت حق یاور شما خواهد بود و با استعانت از خداوند منان و عزم راسخ به استقبال از دستورالعمل‏ها مى‏رویم:
1-
سعى كنید همیشه پیش از خواب مثانه خود را تخلیه كنید و شب‏هاى به خصوص غذایى سبك میل كنید.
2-
هرگز شكم خود را بیش از حد معمول پر نكنید بلكه تا چند لقمه دیگر كه جاى دارید دست بكشید.
3-
از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان (به خصوص لباس زیر این‏چنینى) اجتناب ورزید.
4-
هرگز فكر گناه را به ذهن خود راه ندهید و از تصور و تخیل امور جنسى و شهوانى سخت پرهیز كنید.
5-
از خواندن، شنیدن، نگاه كردن به امور و تصاویر شهوت‏آفرین دورى كنید.
6-
از خوردن مواد غذایى محرك مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ و غذاهاى چرب اجتناب و یا به حداقل اكتفا نمایید.
7-
از نگاه كردن و دست‏ورزى به اندام جنسى خود پرهیز كنید.
8-
هرگز به رو نخوابید.
9-
هیچ‏گاه تنها در یك مكان نباشید تا فرصت و زمینه گناه از بین برود.
10-
براى تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش كنید.
11-
هیچ‏گاه بیكار نباشید و همیشه براى مشغول ساختن خود به فعالیتى مطلوب و مثبت برنامه داشته باشید.
12-
روزه مستحبى بگیرید و اگر قادر نیستید، روزه تربیتى بگیرید یعنى به كمترین مقدار غذا و كم‏حجم‏ترین نوع غذاها اكتفا كنید و وعده غذایى خود را كم كنید.
13-
هرگز به نامحرم نگاه نكنید، حتى اگر به ارتباط كلامى با آنها مجبور باشید.
14-
با جنس مخالف رفتار متكبرانه داشته باشید، هرگز با روى باز و نرمى با آنها برخورد نكنید.
15-
هرگاه افكار جنسى به ذهن شما وارد شد خود را تنبیه كنید. مثلاً با بستن یك كش به مچ دست خود و كشیدن و رها كردن آن به خود هشدار دهید.
16-
به بدى گناه و عواقب آن بیاندیشید و تا زمانى كه به گناه آلوده نشده‏اید بیشتر در فكر زیان‏هاى خطرات، آبروریزى و عقاب آن باشید.
17-
هرگز از رحمت خدا مأیوس نباشید.
18-
به محض لغزش فوراً توبه كنیدو سعى كنید كه دیگر تكرار نشود.
19-
قرآن زیاد بخوانید و در معانى آیات آن تفكر كنید.
20-
در مجالس مذهبى، دعا و توسل و موعظه زیاد شركت كنید.
21-
از كتبى كه جنبه موعظه و بیدارگرى قلبى دارد بهره بگیرید و مقید باشید در روز چند ساعت به مطالعه این‏گونه كتب بپردازید. براى مثال مجموعه كتاب‏هاى شهید دستغیب توصیه مى‏شود به خصوص كتاب گناهان كبیره، قلب قرآن، ایمان، قلب سلیم و معاد و. 22- اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و عیادت از نزدیكان و. پر كنید.
23-
به معاد و قیامت فكر كنید.
24-
ذكر لاحول ولا قوة الا باللَّه را زیاد برزبان جارى سازید.
25-
عبادت‏هاى خود مانند نماز و روزه و. را صحیح و دقیق و در اول وقت انجام دهید و در انجام هر چه كامل‏تر و بهتر نماز خود بكوشید و در این مورد از كتاب آداب‏الصلوة امام خمینى بهره بگیرید.
26-
از محیطهاى آلوده، سخت دورى كنید و بیشتر وقت خود را در كتابخانه بگذرانید و بى‏علت در خیابان‏هاى آلوده نباشید.
برادر عزیزم مجدداً تكرار میكنیم كه سعى در پایبندى به دستورالعملها است كه مفید خواهد بود، لذا تلاش كنید كه كاملاً دقیق و صحیح به آنها عمل كنید. اما باید خاطرنشان سازیم كه عوارض استمناء خیلى زیاد است و آنچه شما در لابلاى نامه خود اشاره كرده و برشمرده‏اید از عوارض زشت و منفى این عمل پلید است، مثلاً عدم تمركز حواس، پرخاشگرى، عصبانیت زود و سریع، تار شدن چشمان، كاهش دقت، لرزش دست‏ها و. جملگى از عواقب زشت این عمل است كه در صورت استمرار حتى افكار و روحیات شما را نیز تهدید مى‏كند ولى با پاك ساختن رفتار خود از آن عمل زشت این عوارض منفى نیز از بین رفته و فردى پاك و وارسته خواهید شد و از زندگى خود لذت مى‏برید، بنابراین به منظور فرار از پیامدهاى منفى این عمل زشت لازم است هر چه سریع‏تر و كامل‏تر به دستورالعمل‏هاى فوق‏الذكر عمل كنید و دیگر هرگز به سراغ آن عمل نروید. توجه داشته باشید كه اگر دستورالعمل‏هاى فیزیولوژیكى فوق مانند شماره‏هاى 1 تا 10 را عمل كنید، دیگر دچار نعوظ صبحگاهى نیز نخواهید شد.
امیدواریم با عمل به برنامه ارائه شده، دیگر نیازمند ارتباط با جنس مخالف هم نباشید، همان‏گونه كه پاكى چنین اقتضاء مى‏كند و از جمله دستورهاى اكید ما همین است چه با ارتباط با جنس مخالف نیروى شهوانى تحریك مى‏شود و چون زمینه ارضاى صحیح نمى‏یابید به خودارضایى منتهى مى‏گردد بنابراین لازم است كه هرگز به سراغ ارتباط با جنس مخالف نروید و به هیچ شكلى با آنها ارتباط برقرار نكنید و همان‏گونه كه گذشت كاملاً متكبرانه رفتار كنید.
در پایان موفقیت شما عزیز دانشجو را در تمام مراحل زندگى از خداوند سبحان مسألت نموده و امیدواریم ما را از دعاى خیر خود فراموش نفرمایید.